
VIDEO Piața îngrășămintelor în 2022 – Ce spun reprezentanții industriei
Criza inputurilor de anul acesta a pus probleme fermierilor. Unii dintre ei, însă, au fost mai prevăzători și au reușit să achiziționeze din timp îngrășămintele, înainte de explozia prețurilor, care în unele cazuri au depășit chiar și procente de 300% mai mari decât anul trecut. Reporterul AGRO TV, Marius Milea, a stat de vorbă cu Liviu Gruia, reprezentantul unei firme producătoare de îngrășăminte și a aflat mai multe detalii privind situația actuală a inputurilor. Să-l urmărim!

Florentin Iuga
NOTĂ Imaginile folosite au caracter ilustrativ. Unele sunt preluate de pe internet si pot sa nu se identifice cu momentul sau subiectul ori sa nu reflecte exact realitatea articolului.
ATENȚIE! Orice comentariu trebuie aprobat de un moderator, de aceea pot apărea întârzieri în publicarea lor. Ne rezervăm dreptul de a respinge sau a șterge parțial acele comentarii care nu respectă o conduită civilizată sau sunt contrare normelor legale de comunicare în spațiul public.






























