
VIDEO O oaie pierduta s-a luat la intrecere cu masinile in centrul orasului

De parcă nu erau deja străzile suficient de aglomerate, șoferii din Deva s-au trezit zilele trecute cu încă un ”adversar” pe carosabil. Este vorba despre o oaie, care s-a pierdut, se pare, pe străzile municipiului. Animalul s-a rătăcit și a alergat speriat pe străzile din centrul orașului, zburdând printre mașini ca printre firele de iarbă. O localnică a filmat inedita întâmplare și a postat-o pe o rețea de socializare.
Din imagini se poate observa cum mioara este total dezorientată și aleargă printre mașini. O localnică a postat imaginile rețea de socializare, mirată de ineditul eveniment. Ce-i drept, se întâmplă mai rar ca o oaie să se plimbe prin centrul unui oraș. E posibil să fi venit de la una din stânele aflate în împrejurimile orașului.
Șoferii care s-au întâlnit cu ea pe stradă au avut grijă ca animalul să nu pățească nimic.
https://www.facebook.com/ioana.plesa.77/videos/3340391189340385/?q=ioana%20plesa%20fauna&epa=SEARCH_BOX
Florentin Iuga
NOTĂ Imaginile folosite au caracter ilustrativ. Unele sunt preluate de pe internet si pot sa nu se identifice cu momentul sau subiectul ori sa nu reflecte exact realitatea articolului.
ATENȚIE! Orice comentariu trebuie aprobat de un moderator, de aceea pot apărea întârzieri în publicarea lor. Ne rezervăm dreptul de a respinge sau a șterge parțial acele comentarii care nu respectă o conduită civilizată sau sunt contrare normelor legale de comunicare în spațiul public.

































