VIDEO Dr. Ing. Horia Ghibu – Tratament alternativ pentru Tuta absoluta la roșii

ultimul tratament la cultura de rosii tratament pentru rosiile din gradina tratamentele pentru rosii cel mai bun tratament pentru tomate cum combatem tuta absoluta la rosii tratamente pentru tomate cum scapam de molia tomatelor (tuta absoluta) reteta de tratament pentru rosii rasadurile de rosii tratamente pentru rosiile din solar lipsa de calciu la cultura de rosii tratament pentru rasadurile de rosii

Tuta absoluta, sau molia minieră a tomatelor, este unul dintre dăunătorii care provoacă cele mai multe pagube în culturile legumicole și le dau mari bătăi de cap fermierilor. Această insectă distruge rapid partea verde a plantelor și este imună la insecticidele existente pe piaţă, astfel că nu este tocmai ușor să fie combătută. Există, însă, câteva soluții. În emisiunea ”Ce vor plantele”, ing. Cristina Ghibu și dr. ing Horia Ghibu se prezintă cele mai bune soluții pentru combaterea Tuta absoluta la roșii.

 

YouTube player
Picture of Ionuț Fîntînă
Ionuț Fîntînă
Pentru a obține informații suplimentare sau pentru a adresa întrebări realizatorilor emisiunii „Ce vor plantele”, folosiți doar adresa de email – cevorplantele@agro-tv.ro

Cele mai citite în ultimele zile

PUBLICITATE

  • Banner KWS

  • © AGRO TV 2025 | Toate drepturile rezervate | Este interzisă reproducerea integrală sau parțială, ori distribuirea conținutului, fără menționarea sursei.