
Ministrul Oros, avertizari sumbre asupra deficiului: ”Exportam subventii”


“Anul acesta am putea ajunge la un deficit de două miliarde de euro în comerțul cu produse agricole. Cu alte cuvinte, exportăm subvenții”- este declarația deloc optimistă a ministrului agriculturii, făcută după dezastrul produs în rada portului Midia. Vă reamintim că peste 14.000 de ovine au murit după ce vasul pe care erau îmbarcate a eșuat pe un prag de nisip. Urmăriți declarațiile ministrului în materialul de mai jos.
Ionuț Fîntînă
NOTĂ Imaginile folosite au caracter ilustrativ. Unele sunt preluate de pe internet si pot sa nu se identifice cu momentul sau subiectul ori sa nu reflecte exact realitatea articolului.
ATENȚIE! Orice comentariu trebuie aprobat de un moderator, de aceea pot apărea întârzieri în publicarea lor. Ne rezervăm dreptul de a respinge sau a șterge parțial acele comentarii care nu respectă o conduită civilizată sau sunt contrare normelor legale de comunicare în spațiul public.






























