
BREAKING-NEWS: Ministrul Budăi și-a dat demisia în urma scandalului azilurilor! (VIDEO)

Ministrul muncii și solidarității sociale, Marius Budăi, și-a depus demisia de onoare, în urma scandalului legat de azilurile de bătrâni, a anunțat, joi, premierul Marcel Ciolacu, în debutul ședinței de guvern (vezi aici video).
„Am avut astăzi de dimineață o discuție cu domnul ministru al muncii, Marius Budăi, care m-a anunțat despre decizia de a-și depune demisia la finalul aceste ședințe. Din punctul meu de vedere, este un gest de onoare, pentru care îi mulțumesc, și sunt convins că aceasta este reacția firească a unui decident politic într-o asemenea criză. Este reacția firească în orice democrație consolidată a Europei”, a comentat premierul Ciolacu demisia ministrului muncii și solidarității sociale.
Ciprian Voinea
NOTĂ Imaginile folosite au caracter ilustrativ. Unele sunt preluate de pe internet si pot sa nu se identifice cu momentul sau subiectul ori sa nu reflecte exact realitatea articolului.
ATENȚIE! Orice comentariu trebuie aprobat de un moderator, de aceea pot apărea întârzieri în publicarea lor. Ne rezervăm dreptul de a respinge sau a șterge parțial acele comentarii care nu respectă o conduită civilizată sau sunt contrare normelor legale de comunicare în spațiul public.

































