
Guvernul, ședință extraordinară în urma inundațiilor – Sprijin pentru sinistrați

Guvernul se reunește luni, la ora 15,00, la Palatul Victoria, într-o ședință extraordinară pentru a aproba măsuri de sprijin suplimentare pentru sinistraţii din zonele afectate de inundaţii, a declarat premierul Marcel Ciolacu în cursul dimineții.
În acest sens, prim-ministrul şi-a anulat participarea la redeschiderea Fabricii de cărămidă Wienerberger din localitatea buzoiană Sătuc, comuna Berca, programată pentru luni, 16 septembrie.
„Am discutat cu vicepremierul înainte de a avea întâlnirea cu ambasadorii ţărilor membre ale UE pentru a veni rapid cu anumite ajutoare care exced Rezervelor Statului, este posibil să facem astăzi şedinţă de Guvern”, a precizat Marcel Ciolacu.
Potrivit premierului, în cadrul ședinței extraordinare Executivul urmează să aprobe măsuri de natură financiară pentru a putea veni cât mai rapid în sprijinul sinistraţilor din zonele afectate de inundaţii.
Ciprian Voinea
NOTĂ Imaginile folosite au caracter ilustrativ. Unele sunt preluate de pe internet si pot sa nu se identifice cu momentul sau subiectul ori sa nu reflecte exact realitatea articolului.
ATENȚIE! Orice comentariu trebuie aprobat de un moderator, de aceea pot apărea întârzieri în publicarea lor. Ne rezervăm dreptul de a respinge sau a șterge parțial acele comentarii care nu respectă o conduită civilizată sau sunt contrare normelor legale de comunicare în spațiul public.



























