
EXCLUSIV: Achim Irimescu (MADR):E o situație critică pentru tinerii care au venit mai târziu cu investițiile în zootehnie
Aflat în studioul AGRO TV, ministrul Agriculturii, Acim Irimescu, a declarat în direct la AGRO TV că cei mai afectați crescători de porci de criză sunt cei care au demarat investițiile mai târziu, fără a beneficia de avantajele Măsurii 215-Bunăstarea animalelor. Pentru ei pierderile vor fi mai mari, decât pentru concurenții lor, de pe piață.
„E o situație critică pentru tinerii care au venit mai târziu cu investițiile fiindcă nu beneficiază de măsurile pentru bunăstarea animalelor. Prefer să dăm subvenții ca fermierii să respecte niște standarde înalte, decât să dăm bani înapoi, cum am dat la sfârșitul anului trecut un miliard de euro înapoi”, a spus Irimescu.
Florentin Iuga
NOTĂ Imaginile folosite au caracter ilustrativ. Unele sunt preluate de pe internet si pot sa nu se identifice cu momentul sau subiectul ori sa nu reflecte exact realitatea articolului.
ATENȚIE! Orice comentariu trebuie aprobat de un moderator, de aceea pot apărea întârzieri în publicarea lor. Ne rezervăm dreptul de a respinge sau a șterge parțial acele comentarii care nu respectă o conduită civilizată sau sunt contrare normelor legale de comunicare în spațiul public.






























