A plecat cu tractorul după lemne și nu s-a mai întors!

strivit sub tractor

Sfârșit tragic pentru un bărbat din Curtea de Argeș care a plecat cu tractorul după lemne și nu s-a mai întors.

În după-amiaza zilei de 25 august a.c., în jurul orei 18:15, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Curtea de Argeș au fost sesizați, prin S.N.U.A.U. 112, cu privire la faptul că, pe un teren extravilan, într-o zonă împădurită din localitate, un bărbat s-ar fi răsturnat cu tractorul, se arată într-un comunicat al Poliției Municipiului Curtea de Argeș.

„Din verificările preliminare, efectuate de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Curtea de Argeș s-a stabilit că este vorba despre un bărbat de 56 de ani, din localitate, care transporta, cu un tractor, proprietate personală, o cantitate de lemne și, în împrejurări ce vor fi stabilite din cercetări, s-a răsturnat și a fost prins sub tractor”, se precizează în comunicat.

Din păcate, în ciuda eforturilor cadrelor medicale, bărbatul a fost declarat decedat, iar trupul acestuia a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală, în vederea efectuării necropsiei.

În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, iar cercetările vor continua, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a produs.

Picture of Elena Picu
Elena Picu

 NOTĂ  Imaginile folosite au caracter ilustrativ. Unele sunt preluate de pe internet si pot sa nu se identifice cu momentul sau subiectul ori sa nu reflecte exact realitatea articolului.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

 ATENȚIE!  orice comentariu trebuie aprobat de un moderator, de aceea pot apărea întârzieri în publicarea lor. Ne rezervăm dreptul de a respinge sau a șterge parțial acele comentarii care nu respectă o conduită civilizată sau sunt contrare normelor legale de comunicare în spațiul public.

  CELE MAI COMENTATE ARTICOLE  

PUBLICITATE

  • Banner KWS

  • © AGRO TV 2025 | Toate drepturile rezervate | Este interzisă reproducerea integrală sau parțială, ori distribuirea conținutului, fără menționarea sursei.