
Încă 1 miliard de euro pentru plata fermierilor români!

Până la finalul acestei luni, țara noastră urmează să mai încaseze încă un miliard de euro pentru plata fermierilor români, a anunțat marți ministrul agriculturii, Florin Barbu.
Această tranșă de 1.006.710.849 euro este așteptată după ce Comisia Euorpeană a virat deja în conturile României suma de 4.075.862.964 euro, atingându-se astfel un nou record de absorbție a fondurilor europene pentru agricultura românească, peste 5 miliarde de euro, mai spune șeful MADR într-o postare pe Facebook.
„Și vom continua să dezvoltăm fermele românești, industria alimentară și satele României folosind integral toate sursele de finanțare disponibile!”, mai spune Florin Barbu în postarea sa, mulțumind totodată „tuturor colegilor din Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, APIA și AFIR pentru implicare în gestionarea fondurilor europene și direcționarea acestora către dezvoltarea fermelor românești și creșterea producției fermierilor noștri”.
Citește și: 20 de miliarde de euro fonduri europene pentru fermierii români! Cine garantează pentru acești bani
Ciprian Voinea
NOTĂ Imaginile folosite au caracter ilustrativ. Unele sunt preluate de pe internet si pot sa nu se identifice cu momentul sau subiectul ori sa nu reflecte exact realitatea articolului.
ATENȚIE! Orice comentariu trebuie aprobat de un moderator, de aceea pot apărea întârzieri în publicarea lor. Ne rezervăm dreptul de a respinge sau a șterge parțial acele comentarii care nu respectă o conduită civilizată sau sunt contrare normelor legale de comunicare în spațiul public.
































Un comentariu
Nu am primit bani pe 2025