
Pășune transformată în capcană mortală. Fermierii disperați caută făptașul

O pășune a fost transformată într-o capcană mortală după ce un necunoscut a infectat iarba cu substanțe toxice. Mai multe vaci și oi din localitate și-au pierdut viața.
O pășune din județul Sălaj, comuna Românești s-a transformat într-un pericol pentru animale după ce a fost infectată cu substanțe chimice. Mai mulți fermieri au observat că animalele mor pe capete după ce au păscut pe o pășune între localitatea Păușa și Agrij. Mai multe oi și vaci au murit, iar ceilalți fermieri trăiesc cu teama de a mai scoate animalele la păscut.
Localnicii încă nu au nicio bănuială cine ar fi putut face o astfel de faptă rea.
Fermierii au depus o plângere la poliție pentru a afla vinovatul și oferă recompensă celor care oferă indicii despre făptaș.
Cazul încă se află sub cercetare.
Liliana Postica
NOTĂ Imaginile folosite au caracter ilustrativ. Unele sunt preluate de pe internet si pot sa nu se identifice cu momentul sau subiectul ori sa nu reflecte exact realitatea articolului.
ATENȚIE! Orice comentariu trebuie aprobat de un moderator, de aceea pot apărea întârzieri în publicarea lor. Ne rezervăm dreptul de a respinge sau a șterge parțial acele comentarii care nu respectă o conduită civilizată sau sunt contrare normelor legale de comunicare în spațiul public.































Un comentariu
Un mizerabil ,nenorocit cel care a infectat iarba. Urgia Lui Dumnezeu va fi asupra lui.