VIDEO Ziua Porumbului la cea de-a XI-editie

ziua porumbului

Ziua Porumbului aduna de la an la an tot mai multi participanti, incluzand in primul rand, fermieri din toata țara, dar si firme prestigioase din domeniul agricol.

La cea de a XI-a editie lucrurile au stat cu totul altfel. Fermierii au participat la eveniment din fata calculatoarelor si telefoanelor mobile. Solutia a fost impusa de organizatori pentru respectarea masurilor de siguranta, pe timp de pandemie.

Ziua Porumbului a fost organizata in localitatea Orezu, judetul Ialomita, la ferma fondatorului acestui eveniment – Nicolae Sitaru, președinte APPR. La editia din acest an a fost prezent si Ministrul Agriculturii, Adrian Oros.

Urmariti mai jos un material video realizat de echipa Agro TV chiar de la fata locului.

Click pe video:

Reporter: Marius Milea

Picture of Florentin Iuga
Florentin Iuga

 NOTĂ  Imaginile folosite au caracter ilustrativ. Unele sunt preluate de pe internet si pot sa nu se identifice cu momentul sau subiectul ori sa nu reflecte exact realitatea articolului.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

 ATENȚIE!   Orice comentariu trebuie aprobat de un moderator, de aceea pot apărea întârzieri în publicarea lor. Ne rezervăm dreptul de a respinge sau a șterge parțial acele comentarii care nu respectă o conduită civilizată sau sunt contrare normelor legale de comunicare în spațiul public.

Cele mai citite în ultimele zile

PUBLICITATE

reclama CLAAS

alcedo

naturevo copfort

reclama Agricover

reclama adama

reclama gratarescu

reclama lidea

reclama sixt

reclama timac agro

reclama natur grup

reclama aisr

reclama Deltateh

reclama corteva

reclama nhr agro partners

reclama fmc

reclama prima sementi

reclama sixt

reclama sumi agro

produse MARCOSER

reclama verdon

reclama carmeuse

reclama syngenta

logo AGROPRESS

© AGRO TV 2026 | Toate drepturile rezervate | Este interzisă reproducerea integrală sau parțială, ori distribuirea conținutului, fără menționarea sursei.