VIDEO Incendiu devastator la o fermă de animale- 700mp în flăcări

ferma

Pompierii argeseni au fost solicitati in urma cu catva timp sa intervina in comuna Bughea de Jos, unde o ferma de animale a fost cuprinsa de flacari.

Un apel la serviciul unic de urgenta 112 solicita interventia angajatilor ISU pentru lichidarea unui incendiu violent . Acesta a cuprins o ferma de bovine si se manifesta  pe o suparafata de peste 700 mp.

Spre locul interventiei s-au deplasat initial doua  autospeciale de stingere cu apa si spuma si un echipaj SMURD, iar ulterior au ajuns si alte trei autospeciale.   Pompierii au actionat urgent reusind localizarea incendiului insa nu au parasit locul dezastrului pana cand acesta nu a fost lichidat in totalitate.

In interiorul constructiilor au fost surprinse de foc 25 de porcine, 10 iepuri dar si 10 tone de fan precum si 5 tone de cereale.

Au fost salvate totusi cateva animale, atat cat s-a reusit pana la sosirea echipajelor de interventie. Cauza probabila a incendiului este in curs de cercetare.

Elena Picu

 

Picture of Florentin Iuga
Florentin Iuga

 NOTĂ  Imaginile folosite au caracter ilustrativ. Unele sunt preluate de pe internet si pot sa nu se identifice cu momentul sau subiectul ori sa nu reflecte exact realitatea articolului.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

 ATENȚIE!   Orice comentariu trebuie aprobat de un moderator, de aceea pot apărea întârzieri în publicarea lor. Ne rezervăm dreptul de a respinge sau a șterge parțial acele comentarii care nu respectă o conduită civilizată sau sunt contrare normelor legale de comunicare în spațiul public.

Cele mai citite în ultimele zile

PUBLICITATE

Banner KWS

© AGRO TV 2025 | Toate drepturile rezervate | Este interzisă reproducerea integrală sau parțială, ori distribuirea conținutului, fără menționarea sursei.