Furt de afine: peste 5 tone pagubă în valoare de 32.000 de euro

afine

Un bărbat a rămas păgubit de peste 5 tone de afine, după ce un tânăr i le-a furat chiar sub nasul lui. Valoarea acestora ajunge la 32.000 de euro. 

Furtul a avut loc în satul Oloșag, județul Timișoara. Din mai și până în iulie, un bărbat a reușit să fure dintr-o societate comercială aflată în localitatea Oloșag din comuna Știuca aproape 5.600 de kilograme de afine, în valoare de 32.000 de euro. 

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Timiș au anunțat că joi, 11 iulie, polițiștii Secției 6 Poliție Rurală Găvojdia au reținut hoțul de afine. Este vorba despre un tânăr în vârstă de 21 de ani. El a fost introdus, pentru 24 de ore, în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, conform tion.ro

Picture of Liliana Postica
Liliana Postica

 NOTĂ  Imaginile folosite au caracter ilustrativ. Unele sunt preluate de pe internet si pot sa nu se identifice cu momentul sau subiectul ori sa nu reflecte exact realitatea articolului.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

 ATENȚIE!   Orice comentariu trebuie aprobat de un moderator, de aceea pot apărea întârzieri în publicarea lor. Ne rezervăm dreptul de a respinge sau a șterge parțial acele comentarii care nu respectă o conduită civilizată sau sunt contrare normelor legale de comunicare în spațiul public.

Cele mai citite în ultimele zile

PUBLICITATE

Banner KWS

© AGRO TV 2024 | Toate drepturile rezervate | Este interzisă reproducerea integrală sau parțială, ori distribuirea conținutului, fără menționarea sursei.